Ana Sayfa VagabondDenizcilerGeziler

 

Click for English

 

S/Y VAGABOND

 

 

NILGUN & ALI GUNDUZ

 

 

Nilgün:

1950 yılında İstanbul’da doğdum.  Üsküdar Amerikan Kız Lisesi mezunuyum.  Oğlumuz Ömer 1979’da doğana kadar Uniroyal’de, sonra da Amerikan Hastanesi’nde,  Robert College’da çeşitli görevlerde çalıştım.  Sonraları Istanbul’daki yabancı iş adamları ve eşlerine Türkçe öğrettim.  Şimdi de uzun yıllardanberi zevkle uğraştığım suluboya resimlerim, amatör video çekimlerim, kurgularım, animasyonlarım, ve tabi deniz ve yelken ile birlikte mutlu yaşıyorum. Oğlumuz Ömer üniversiteden mezun olup çalışmaya başladığından teknede sık sık bizimle birlikte olamıyor.  Ancak yaz tatilinde üçümüz birlikte yelken yapabileceğimizi umuyoruz.

 

Nilgün'ün "Yelken Dünyası" Temmuz 2005 nüshasında yayınlanan yazısı

 

Ali:

1949 yılında İstanbul’da doğdum.  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesini bitirip uzun yıllar mühendis ve yönetici olarak çalıştıktan sonra 2002 yılı sonunda emekli olup kendimi denizlere amatörce adamış bulunmaktayım. Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü üyesiyim. Vagabond teknesinde daha çok navigasyon ve teknik konular ile uğraşırım.  İdealim, mühendislik ve tekne hayatı tecrübe birikimlerimin yardımı ile kendi kendine yeten bir  yelkenli tekne ile denizleri dolaşıp keşfetmek ve bunu denizci ve denizci adayı dostlarımız ile paylaşmaktır.

 

Omer Gunduz

Ömer:

Oğlumuz Ömer İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirip askerlik görevini Mayıs 2005 de tamamladı. Şimdi sahibi olduğu kilim üretimi işinde başarı kazanmak için uğraş veriyor ancak maalesef bu iş onu denizlerden uzak tutuyor.

Ömer'in kilimlerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Vagabond için geri Geziler için ileri